Congratulations to the 2013 race participants.  Results are shown below.

 

Squirts

Place
Number
Total Time
First
Last
Category
Age
M/F
N/A 3226 N/A Lukas Thimmesch Squirt 5 M
N/A 3227 N/A Connor Andres Squirt 5 M
N/A 3228 N/A Hunter Arens Squirt 5 M
N/A 3229 N/A Boston Collins Squirt 5 M
N/A 3230 N/A Charlie Traun Squirt 5 M
N/A 3232 N/A Luka Schjolberg Squirt 4 M
N/A 3233 N/A Sadie Schjolberg Squirt 6 F
N/A 3234 N/A Evie Ward Squirt 6 F
N/A 3235 N/A Claire Goeldner Squirt 6 F
N/A 3236 N/A Hannah Mroz Squirt 6 F
N/A 3237 N/A Brielle Adams Squirt 6 F
N/A 3238 N/A Lauren Stumpf Squirt 6 F
N/A 3239 N/A Baily Earnest-Miller Squirt 6 F
N/A 3240 N/A Alissa Zerneke Squirt 6 F
N/A 3241 N/A Teagan Lillie Squirt 5 F
N/A 3242 N/A Liv Boyum Squirt 6 F
N/A 3245 N/A Santana Heise Squirt 6 F
N/A 3246 N/A Aubree Nicholson Squirt 6 F

Girls Junior 1

Place
Number
Total Time
First
Last
Category
Age
M/F
1 3167 0:16:35 Lauren Weigel Junior 1 7 F
2 3160 0:17:07 Ragan Weigel Junior 1 7 F
3 3180 0:17:30 Sarah Nicholson Junior 1 7 F
4 3161 0:18:05 Maddie Ramsey Junior 1 8 F
5 3162 0:18:05 MollyKate Hagen Junior 1 7 F
6 3166 0:19:31 Kendall Zimmerman Junior 1 7 F
7 3164 0:29:28 Hannah Johnson Junior 1 7 F
8 3163 Natalie Meyer Junior 1 7 F

Boys Junior 1

Place
Number
Total Time
First
Last
Category
Age
M/F
1 3172 0:14:06 Parker Springer Junior 1 8 M
2 3171 0:14:49 Logan Losey Junior 1 8 M
3 3173 0:15:58 Isaac Moore Junior 1 8 M
4 3168 0:16:22 Zander Gray Junior 1 8 M
5 3174 0:16:58 Jack Schjolberg Junior 1 8 M
6 3177 0:19:24 Micah Bacon Junior 1 7 M
7 3169 0:20:17 Aiden Arens Junior 1 7 M
8 3176 0:22:42 Roland Goeldner Junior 1 7 M
9 3170 0:40:06 Lucas Arens Junior 1 8 M
10 3175 Ryan Brevick Junior 1 8 M

Girls Junior 2

Place
Number
Total Time
First
Last
Category
Age
M/F
1 3144 0:13:33 Saydie Clark Junior 2 10 F
2 3101 0:15:20 Jennifer Lein Junior 2 10 F
3 3143 0:15:45 Grace Gray Junior 2 10 F
4 3146 0:16:30 Ingrid Schjolberg Junior 2 9 F
5 3140 0:16:45 Ava Jeffery Junior 2 10 F
6 3155 0:16:56 Rozlynn Mathison Junior 2 10 F
7 3145 0:18:57 Carly Earnest-Miller Junior 2 9 F
8 3134 0:19:28 Mia Johnson Junior 2 9 F
9 3141 0:19:28 Anna Meyer Junior 2 9 F
10 3142 0:21:48 Nicole Oneill Junior 2 10 F
11 3138 0:23:58 Kaylee Hutchison Junior 2 10 F

Boys Junior 2

Place
Number
Total Time
First
Last
Category
Age
M/F
1 3158 0:14:02 Baylor Hagen Junior 2 9 M
2 3150 0:15:26 Caleb Moore Junior 2 10 M
3 3179 0:16:04 Per Boyum Junior 2 10 M
4 3149 0:16:11 Ryan Zerneke Junior 2 9 M
5 3151 0:16:21 Adam Dunagan Junior 2 9 M
6 3154 0:16:37 Bryce Quinton Junior 2 10 M
7 3157 0:16:37 Nick Ramsey Junior 2 9 M
8 3148 0:17:51 Derek Badger Junior 2 10 M
9 3152 0:19:20 Jacob Risch Junior 2 9 M
10 3159 0:19:53 Aidan Baxter Junior 2 10 M
11 3147 0:20:15 Isaac Ward Junior 2 9 M
12 3153 Luke Mulholland Junior 2 9 M

Girls Senior 1

Place
Number
Total Time
First
Last
Category
Age
M/F
1 3027 0:24:47 Laura Brevick Senior 1 12 F
2 3030 0:24:50 Morgan LaVigne Senior 1 11 F
3 3026 0:26:34 Megan Lynch Senior 1 12 F
4 3032 0:27:20 Greta Rick Senior 1 11 F
5 3025 0:28:31 Hannah Weiss Senior 1 12 F
6 3028 0:35:45 Haley Badger Senior 1 12 F
7 3031 0:38:41 Lacy Quinton Senior 1 12 F

Boys Senior 1

Place
Number
Total Time
First
Last
Category
Age
M/F
1 3037 0:20:57 Brody Nelson Senior 1 12 M
2 3029 0:21:29 Taite Clark Senior 1 12 M
3 3034 0:24:52 Samson Hagen Senior 1 11 M

Girls Senior 2

Place
Number
Total Time
First
Last
Category
Age
M/F
1 3018 0:23:28 Annika Rick Senior 2 13 F

Boys Senior 2

Place
Number
Total Time
First
Last
Category
Age
M/F
1 3022 0:20:53 John Pampuch Senior 2 14 M
2 3020 0:22:33 Zach Kjeseth Senior 2 13 M
3 3023 0:26:24 Andrew Brevick Senior 2 14 M

Comments are closed.